Великий стіл із столовими приборами.

Великий стіл із столовими приборами.

Великий дубовий стіл застелений скатертиною, сервірований вишуканими тарілками та виделками. Посуд свідчить, що тут проживала інтелігентна сім’я.

Багато спогадів пам’ятає цей посуд про сім’ю  М.Леонтовича, адже його мати Марія Йосипівна, яка була красива та шляхетна жінка, з раннього дитинства прививала своїм дітям смак до прекрасного, доброго, розказувала, як правильно користуватись столовими приборами, серветками та ін.

То ж коли М. Леонтович одружувався, мати з батьком, які жили в           с. Білоусівка-1 Тульчинського району, знали, що найкращим подарунком для молодят буде гарний посуд.

За цим столом щодня збиралась родина Миколи, а ще гості, які до них приходили. Цей стіл і посуд пам’ятають і дорогих для  М.Леонтовича гостей 1920 року. Тоді до Тульчина завітала з концертом Друга мандрівна капела Дніпросоюзу під керівництвом К. Стеценка, конферансьє був Павло Тичина. Великий концерт відбувся в м. Тульчин в Палаці Потоцьких, де звучали хорові обробки пісень М. Леонтовича та його знаменитий «Щедрик». Окрилений успіхом Леонтович, по закінченню концерту запросив своїх друзів до себе додому і за цим столом пригощав їх картоплею та капустою. Всім затишно та тепло. А ще звучали нові обробки творів у виконанні М. Леонтовича. Звучала музика, яка зовсім скоро обірвалась через трагічну загибель геніального композитора.